logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Toetusprogramm NOOR INSTRUMENTALIST
IGAL LAPSEL OMA PILL
Konkurss 2020
Rahvusvaheline koostöö
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » Ilmub Katri Rebase “Klaveriloomad. Väikesed käpad” 1. ja 2.osa

26.04.2017


15.mail ilmub “klaveriloomade” sarja uus väljaanne, klaveri algõpetuse kogumik “Klaveriloomad. Väikesed käpad” 1. ja 2.osa “Klaveriloomad. Väikesed käpad” on õpik klaverimängu alustajale, sobilik kasutamiseks 5-6 eluaastast alates. Põhiprintsiibiks on muusikas osalemise ja mängurõõmu pakkumine esimesest klaveriga kohtumise hetkest alates. Seda saavutatakse uute teadmiste sujuva, järk-järgulise lisandumisega, keskendumata kohe alguses noodiõppele. Õpikus on kasutusel tähtnimede süsteem.

Terve õpiku esimene osa möödub noodijoonteta, mängides sõrmenumbrite ja klaviatuuriskeemide järgi. Õpiku 1.osa lõpuks orienteerub laps klaviatuuril, selged on lihtsamad rütmid, dünaamikamärgid ja mänguvõtted, mängib nii ühe kui kahe käega, üksi ja ansamblis, on omandanud vilumuse jälgida mängimise ajal nooti, oskus on kuulata ja tõlgendada muusikat. Oluline osa on väljakirjutatud õpetajapartiil. Neljal käel mängides saab lihtsast loost nauditav muusikapala ning laps saab õppida ka õpetajat matkides. Õpitud teadmisi on võimalik lõbusal moel testida ristsõnu lahendades. Lisaks pakutakse näpunäited ja julgustust ise muusika loomiseks.
Teises osas lisanduvad noodijooned ja selgeks saavad paralleelselt viiuli- ja bassivõtme noodid c-st c-ni. See käib lihtsalt ja sujuvalt, kuna ülejäänud olulised teadmised on omandatud juba õpiku 1.osas ning seega ei pea laps maadlema samaaegselt mitme uue ülesandega. Ka teises osas on paljudel paladel väljakirjutatud õpetajapartii, samuti jätkub ristõnade abil teadmiste kontroll.

Mõlema osa õpikus olevad palad on salvestatud ning õpiku kasutajale vabalt kuulatavad. Suurepärane võimalus on salvestatud saatepartiisid kasutada õpetaja asendajana ning harjutada ansamblimängu. Kogu muusikaline materjal on uus, loodud just selle õpiku tarbeks.

Mõlemad raamatud on rõõmsameelselt värvilised ja kaunite illustratsioonidega, kunstnikuks ja kujundajaks Kerstin Hallik.

Õpiku autor, Katri Rebane, on käesoleva materjali loonud ning süstematiseerinud üle 20 aastasele klaveriõpetajatöö kogemusele tuginedes. See on paljude laste poolt testitud ja armastatud meetod, mis kinnitab head edasijõudmist ning ise muusikas osalemise ja selle loomise julgust. “Klaveriloomad. Väikesed käpad” on heaks abiliseks nii klaveriõpetajale kui ka lapsevanemale, juhendamaks last tema esimeste sammude tegemisel klaverimängumaailmas.


Formaat A4, kammköide, lehekülgi 78 (1.osa 40, 2.osa 38) Väljaandja Lumus Artis OÜ, Trükikoda Printon OÜ “Klaveriloomad. Väikesed käpad” 1. ja 2.osa komplekti soodushind 18.50 € (lisandub postikulu vastavalt kehtivale hinnakirjale)

Tellimused ja küsimused on oodatud aadressile: katri@klaveriloomad.ee Kättetoimetamine alates 15.maist 2017.


harju

Copyright EML 2016