logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Toetusprogramm NOOR INSTRUMENTALIST
KONKURSS 2019
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » Euroopa Muusikakoolide Liidu ja Eesti Muusikakoolide Liidu grupipedagoogika koolitus 23.04.-24.04.2019

15.01.2019


Teema - grupipedagoogika ja koolidevaheline koostöö erivajadustega laps huvikoolis. Emotsionaalne intelligentsus.Lisaks ettekandjatele Iirimaalt, Inglismaalt ja Soomest osaleb kahe teemaga ka psühholoog Toivo Niiberg, kes räägib erivajadusega lapsest huvikoolis ja emotsionaalsest intelligentsusest. Koolitus sobib väga hästi nii õpetajale, kui ka koolijuhile. Esimesel päeval on Matthew Barley koordineerimisel võimalus ise aktiivselt kaasa lüüa ja omandada erinevaid nutikaid võtteid õpilase aktiveerimiseks, koordinatsiooni ja meelte arendamiseks. Soovitav on kaasa võtta oma pill või mingi lihtne rütmiinstrument. Päeva lõpuks luuakse improviseeritud grupitööna OMA LUGU. Koolitusel on sünkroontõlge eesti keelde ja osalustasu sisaldab kohvipause, õhtusööki esimesel päeval ning lõunasööki teisel päeval. Võimalik on valida osalustasu majutusega ja ilma.

Toimumiskoht:

Park Inn by Radisson Meriton Conference & Spa Hotel Tallinn (Toompuiestee 27/Paldiski mnt 4)

https://www.parkinn.co.ee/hotel-meriton-tallinn?prevPage=www.parkinn.com%3Eweb-extra%3Etllpm%3Efrontpage

Hinnad

EML liikmeskoolidele:

-          koolitus ilma majutuseta 60 eurot

-          koolitus majutusega 2-ses toas 85 eurot

-          koolitus majutusega 1-ses toas 95 eurot

Mitteliikmetele:

-          koolitus ilma majutuseta 120 eurot

-          koolitus majutusega 2-ses toas 145 eurot

-          koolitus majutusega 1-ses toas 155 eurot

Majutusega paketi hinnas sisaldub rikkalik buffee hommikusöök, sauna-ja veekeskuse ning jõusaali piiramatu kasutamise võimalus

Osalemisest palume teada anda aadressil muusikakoolid@gmail.com hiljemalt 10. veebruariks.

Ajakava

Programm

TEISIPÄEV, 23. APRILL

12:30 Registreerumine

13:00 Avamine Philippe Dalarun - EMU president ja Kadri Leivategija - EML juhatuse esimees

13:15 Pilliõpetuse grupiõpe. Koostöö üldhariduskooliga Dorothy Conaghan-Dublini Ülikooli Kolledž ja UCD Sotsiaalpoliitika, Sotsiaaltöö ja Sotsiaalse Õigluse Kool (Dublin, Iirimaa)

14:45 Kohvipaus

15:15 Sissejuhatus aktiivsesse grupiõppesse 1. sessioon Matthew Barley, tšellist, improviseerija ja Between Notes https://matthewbarley.com/btn/ muusikajuht (London, Suurbritannia)

16:00 Kohvipaus

16:30 Aktiivse grupiõppe interaktiivne osa - 2. sessioon Osalejad saavad võimaluse tegevustes kaasa lüüa. Võta kaasa oma pill, või mõni muu instrument (rütmipill) Matthew Barley

18:00 Diskussioonid, päeva kokkuvõte

19:00 õhtusöökKOLMAPÄEV, 24. APRILL

09:30 Kuidas olla nõudlik ja õpetada läbi positiivse emotsiooni Pirkko Simojoki (Sibeliuse Akadeemia, Soome)

11:00 Kohvipaus

11:30 Erivajadustega laps huvikoolis Toivo Niiberg (psühholoog, Eesti)

13:00 Lõuna

13:45 Emotsionaalne intelligentsus Toivo Niiberg (psühholoog, Eesti)

15:15 Diskussioonid, seminari kokkuvõte

15:30 Seminari lõpetamine Philippe Dalarun - EMU president ja Kadri Leivategija - EML juhatuse esimees

 

Dorothy Conaghan on lõpetanud Dublini Ülikooli Kolledži, jätkas Dorothy viiuliõpingutega Londonis ja ta on olnud muusikahariduse andmisega seotud pea kolmkümmend aastat. Tema õpetajakarjäär sai alguse üldhariduskoolis, kus õpetas matemaatikat ja prantsuse keelt ning jätkus Dublini Muusika- ja Teatrikonservatooriumis. Ta on auhindadega pärjatud Dublini Noorte Kammerorkestri asutaja, endine dirigent ja muusikajuht. Täna tegeleb ta keelpillimängu õpetamisega oma kodukohas Malahides, viib läbi koolitusi keelpilliõetajatele ja jagab praktilisi teadmisi/oskusi instrumendiõpetusest grupiõppe vormis Iirimaa ning Taani koolides. 2001. aastal käivitas Dorothy Irimaal esimesena kaasava pilliõppe programmi, mis andis kõikidele üldhariduskooli õpilastele võrdsed võimalused pillimängu õppida. 2007-2013 koostas ja juhtis ta keelpillikoolituse grupiõppe baasprogrammi, mis viidi läbi Dublini rahvusliku kontserdimaja toetusel, kus Dorothy oli mentoriks rohkem, kui 20-õpetajale. Täna jätkab ja naudib keelpillimängu pea 2000 õpilast Iirimaa koolides ja see õpe on tasuta. 2014 autasustati Dorothyt Dublini Ülikooli Kolledži poolt pikaajalise pühendunud töö eest muusikahariduse vallas ja võrdsete võimaluste loomisel muusika õppimisel. Ta on Sotsiaalse Õiguse ja Hariduse Kooli doktorikraadi kandidaat ning tema teadustööd rahastab Iiri Teadusnõukogu. Tänasel päeval esineb Dorothy regulaarselt õpetajatele suunatud konverentsidel, sealhulgas Taani Rahvusliku Muusikaakadeemia ja Euroopa Muusikanõukogu kutsel ning viimati ka Euroopa Muusikakoolide Liidu poolt korraldatud seminaril Stockholmis.

Matthew Barley on tuntud inglise tšellist, kelle jaoks on tšellomäng karjääri keskmes. Tema muusikamaailmal puuduvad geograafilised, sotsiaalsed ja stilistilised piirid. Sinna kuulub kirglik improvisatsioon, osalemine muusikahariduse valdkonnas, erinevad muusikastiilid, elektroonika ja erinevate teedrajavate võimaluste ühendamine. Ta on esinenud tšellistina rohkem, kui 50-riigis, sealhulgas andnud kontserte koos BBC Filharmoonia orkestriga, Frankfurti Raadio Sümfooniaorkestriga, Londoni Sinfoniettaga, Hong Kongi Sinfoniettaga, Kuningliku Šoti Rahvusliku orkestriga, orkestriga Kemerata Baltica, Rootsi Kammerorkestriga, Viini Raadio Sümfooniaorkestriga, Hollandi Raadio Sümfooniaorkestriga, Tšehhi Filharmoonia Sümfooniaorkestriga, Melbourni ja Uus-Meremaa Sümfooniaorkestritega ning Metropole Jazz orkestriga Hollandist. Matthew Barley koostööpartneriteks on olnud Matthias Goerne, The Labèque Sisters, Avi Avital, Manu Delago, Martin Frost, Thomas Larcher, Amjad Ali Khan, Julian Joseph, Nitin Sawhney ja Jon Lord (Deep Purple), kellega koos on esinetud erinevatel üritustel/lavadel alates Ronnie Scotti ja WOMAD’i festivalidest kuni Viini Kontserdimaja ja Zürichi Tonhalle’ni välja. Matthew firma Between The Notes on ellu viinud üle 60-projekti noorte muusikute- ja orkestrantidega üle maailma. Ta on olnud James MacMillan’i, Thomas Larcher’i, Detlev Glanert’i, Dai Fujikura ja paljude teiste kuulsate heliloojate teoste esmaettekandjaks. Matthew esitusi on salvestanud Black Box, Signum Classics ja Onyx Classics. Viimane andis välja üle maailma populaarsust toonud CD alapealkirjaga „The Peasant Girl“, kus Matthew on tšellisti, arranžeerija, helilooja ja produtsendi rollis ning mängib koos viiuldaja Viktoria Mullovaga. Täna on plaat saadaval ka DVD-na. 2013 korraldas Matthew kontserttuuri tähistamaks Benjamin Britteni 100-ndat sünniaastapäeva. Selle tulemusena valmis CD alapealkirjaga „Around Britten“, millel esitatu kuulub modernse tšellomängu valdkonda. Pärast Pascal Dusapin’i uue topeltkontserdi maailma esiettekannet koos Viktoria Mullova ja Hollandi Raadio orkestriga on tulemas esinemisi koos Londoni Filharmoonia, RAI Torino ja Pariisi Rahvusliku Sümfooniaorkestriga ning Seattle Symphony’ga ja Leipzig Gewandhausi Sümfooniaorkestriga. Ees seisab kontserttuur koos puhkpillikvintetiga Calefax, John Taverner’i teose „The Protecting Veil“ salvestus koostöös Signum Classics’iga, Matthew tšellole ja keelpilliorkestrile kirjutatud Brasiilia jazz-arranžeeringute esiettekanne Helsingis, kontsertreisid Austraalias ja UusMeremaal.

Pirkko Simojoki alustas viiuliõpinguid juba 5-aastaselt ja tema õpetajaks oli Géza Szilvay. 14-aastasena vahetas ta viiuli vioola vastu ning lõpetas Sibeliuse Akadeemia vioola erialal 1996. Hiljem täiendas end Iisraelis, Tel Avivis professor Yuri Gandelsmani juures Rubini Muusikaakadeemias. 1993-1996 oli ta Soome Rahvusooperi orkestri orkestrant, 2001-2014 vioolaõpetaja Ida-Helsingi muusikakoolis ja kooli asedirektor 2008-2012. Täna õpetab ta vioolat Espoo ja Porvoo Muusikainstituutides ning vioolat ja vioola õpetamise metoodikat Sibeliuse Akadeemias. Pirkko on olnud mitmete laste- ja noorte keelpilliorkestrite dirigent Ida-Helsingis ja Espoos. Täna on ta kahe lasteorkestri dirigent Porvoo Muusikainstituudis ja viib regulaarselt läbi meistriklasse ja koolitusi õpetajatele nii Soomes, kui väljaspool seda.

Toivo Niiberg on loodusteaduse magister, psühholoog, ajakirjanik, luuletaja, humorist, bioloog. Tema peamised uurimisvaldkonnad on taimefüsioloogia, puuviljandus, aiasaaduste säilitamine ja looduslähedane taimekaitse, samuti lapsepsühholoogia probleemid ja peresuhted ning looduslähedane mõtteviis ning sünergeetika. Niiberg on olnud 80 raamatu autor või kaasautor. Ta on avaldanud artikleid ajakirjades Maakodu, Pere ja Kodu, Kodutohter, Targu Talita, Eesti Naine, Vaimupuu, Toitumisteraapia, Psühholoogia Sinule jt. Toivo Niiberg on lõpetanud Eesti Põllumajanduse Akadeemia agronoomiateaduskonna, Tartu Ülikooli psühholoogiaosakonna ja Helsingi Ülikooli usuteaduskonna. Moskva Timirjazevi nim Põllumajandusakadeemias omandas ta kõrgkooli õppejõu kvalifikatsiooni. Ta on ennast täiendanud kriisipsühholoogias ja korrektsioonipsühholoogias ning läbinud Pereteteraapia Kooli teoreetilise kursuse. Niiberg oli EPA aianduskateedri assistent, Räpina Sovhoostehnikumi õppedirektor, Eesti Põllumajandusülikooli aianduse õppetooli assistent, dotsent ja lektor, Akadeemia Nord psühholoogia õppejõud, Tallinna Ülikooli Avatud Ülikooli Täienduskoolituse psühholoogia õppejõud, Audentese Ülikooli reklaamiteooria ja psühholoogia õppejõud, Eesti Kunstiakadeemia kunstipedagoogika osakonna õppejõud ja Räpina Aianduskooli kutseõpetaja ning psühholoog. Alates 2003. aastast on ta erapsühholoog ja OÜ Katriito asutajaliige, psühholoog ning perenõustaja. Toivo Niiberg on Eesti Huumoriliidu, Eesti Ajakirjanike Liidu ja Eesti Õpetajate Liidu liiharju

Copyright EML 2016