logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Toetusprogramm NOOR INSTRUMENTALIST
IGAL LAPSEL OMA PILL
Konkurss 2020
Rahvusvaheline koostöö
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » Eesti Muusikakoolide Liit ja Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital andsid pühapäeval, 22. septembril Rahvusooper Estonia Talveaias üle tänavused tunnustuspreemiad Eesti parimatele muusikaõpetajatele.

23.09.2019


Eesti Muusikakoolide Liit tunnustas muusikapedagooge, kelle õpilased on enim saavutanud häid tulemusi konkursil "Parim noor instrumentalist“.

Eesti Muusikakoolide Liit tunnustas muusikapedagooge, kelle õpilased on enim saavutanud häid tulemusi konkursil "Parim noor instrumentalist“.

Eesti Muusikakoolide Liidu juhatuse esimehe ja Elleri kooli direktori Kadri Leivategija sõnul püsib andekate õpetajate najal muusikahariduse tulevik. „Õpetajaks olemine vajab täiesti omaette andekust ja see on väga raske elukutse. See vajab pika perspektiivi nägemist noores lapses, kes alles alustab pillimängu õpinguid. Õpetaja ülesanne on hoida lapse pidevat huvi pillimängu vastu meid ümbritsevas võimalusterohkes maailmas. See on väga suur vastutus. Sageli just need õpetajad määravad noore inimese valiku muusika kasuks, “ lisas Leivategija.

2019. aasta konkursitulemuste põhjal pälvisid tunnustuse:

Lada Švan – plokkflööt (Narva Muusikakool, Narva-Jõesuu Laste Muusika- ja Kunstikool) – kogenud õpetaja, kes on loonud oma koolkonna ning kelle õpilased esinevad edukalt riiklikel konkurssidel. Eriliselt armas on talle vanamuusika ansambli töö juhendamine.

Anneli Kuusk – flööt ja plokkflööt (Tartu I Muusikakool, Tartu II Muusikakool, Ardente Muusikastuudio, H. Elleri nim. Tartu Muusikakool) – andekas ja edukas flöödiõpetaja, kes on olulisel määral aidanud kaasa sellele, et flöödimäng oleks noorte seas populaarne. Ta on algatanud mitmeid flöödifestivale ja vedanud vanamuusikaga tegelevat ansamblit Elleriino.

Priit Sonn – trompet, madalad vaskpillid (H. Elleri nim. Tartu Muusikakool) – oma õpilaste koolkonna loonud kogenud õpetaja ja puhkpillimängu edendaja, kelle õpilastest mitmed on jätkanud professionaalse muusiku karjääri.

Aavo Ots – trompet (Viimsi Muusikakool, Tallinna Muusikakeskkool) – sihikindel ja kannatlik õpetaja, kelle õpilased saavutavad nii kauni tooni kui ka tehnika.

Svetlana Kekiševa – orel (Ahtme Kunstide Kool, Jõhvi Muusikakool) – Ida-Viru maakonna muusikaelu hing ja eestvedaja nii organisti kui õpetajana, kelle õpilased on alati mänginud väljapaistval tasemel ja saavutanud rahvusvahelistel ja vabariiklikel konkurssidel auhinnalisi kohti.

Kai Ratassepp – klaver (Tallinna Muusikakeskkool) – tuntud klaveriõpetaja, kes lisaks õpetamisele on palju ära teinud professionaalse suunitlusega klaverimängu kõlapinna laiendamisele

Muusikasõbra tiitel

Lisaks pärjab Muusikakoolide Liit Muusikasõbra tiitliga igal aastal ühte omavalitsust, kes on panustanud laste muusikahariduse omandamisse. Sel aastal pälvis tunnustuse Tori vald. Kadri Leivategija sõnul on kohaliku omavalitsuse toetus väga oluline, sest muusikakoolid ongi suuremas osas kohalike omavalitsuste haldusalas. „Muusikaharidus on teadagi väga kallis ja sellise kooli pidamine nõuab palju mõistmist ning vastutust. Samuti on muusikakoolid olulised panustajad väikelinna või maakonna igapäevasesse kultuuriellu, “ ütles Leivategija.

Varem on Muusikahariduse sõbra tiitli pälvinud Kambja vald, Viljandi linn, Rae vald, Keila linn, Nõo vald, Jõelähtme vald ja Türi vald.

Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital jagab muusikapedagoogide tunnustuspreemiaid alates 2012. aastast koolide ettepanekute põhjal ja sihtkapitali algatustena. Preemia eesmärk on tunnustada pühendumist erialasele tegevusele ja muusikaalase hariduse jätkusuutlikku õpetamist. Pedagoogi tunnustuspreemia suurus on 1500 eurot.

Sihtkapitali esinaise Tiia Tederi sõnul saab Eesti muusika alati alguse muusikaõpetajatest. „Nemad loovad tulevikku. Kõik kaunid kontserdielamused, Eesti orkestrid, koorid, laulupeod ja rahvusvahelised saavutused on juureniite pidi ühenduses muusikaõpetajate igapäevase pühendunud tööga,“ lisas Teder.

Jagatud tunnustus

Helikunsti sihtkapitali pedagoogi tunnustuspreemia laureaadid on:

Kai Ratassepp – klaver (Tallinna Muusikakeskkool) – tunnustatud õpetaja, kelle õpilased näitavad konkurssidel ja kontsertidel esinedes nii silmapaistvaid tulemusi kui ka kõrget kunstilist taset.

Eve Vendt – akordion (Aruküla Huvialakeskus Pääsulind) – tema tegevuse tulemusena on akordioni eriala kujunenud Aruküla Huvialakeskuse muusikaosakonna üheks populaarsemaks ning silmapaistvamaks pillierialaks.

Reinut Tepp – klavessiin (G. Otsa nim. Tallinna Muusikakool) – Otsa kooli väärtuslik vanamuusika asjatundja, kelle mitmestki õpilasest on saanud rahvusvaheliselt tunnustatud tegevmuusikud

Eva Teppo – klaver (Keila Muusikakool) – võimeka pedagoogi klaverikool kuulub Eesti parimate hulka ning tema õpilased osalevad edukalt regulaarselt regionaalsetel, üleriigilistel ja rahvusvahelistel konkurssidel.

Kaido Otsing – metsasarv (H. Elleri nim. Tartu Muusikakool) – Lõuna-Eesti puhkpillimuusika eestvedaja, tema õpilased on olnud edukad mitmetel eestisisestel ja Baltimaade konkurssidel, paljud lõpetanud on jätkanud tegevmuusikuna

 

 harju

Copyright EML 2016