logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Igal lapsel oma pill
KONKURSS 2019
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Igal lapsel oma pill


Avatakse Eesti Vabariik 100 aastapäeva algatuse 2018. aasta „Igal lapsel oma pill" taotlusvoor


2018. aasta „Igal lapsel oma pill“ taotlusvoor pillide ostmise toetamiseks on avatud kuni 20. märtsini 2018. Taotlusi saab esitada kuni 20. märtsini (k.a.) SIIN.
 

Kes saavad toetust taotleda?

Muusikakoolid, kultuuri-, huvi- ja noortekeskused, orkestrid, üldhariduskoolid, lasteaiad jms asutused ja kollektiivid, kelle koosseisus on kuni 18-aastased lapsed ja noored tegelenud pillimänguga vähemalt kolme viimase aasta jooksul. Ühel asutusel (või õppekohal) on võimalik taotleda toetust kuni 4 pilli ostmiseks. Lasteaedades kasutatavad rühmatundide pille võib taotleda ka komplektikaupa (nt 8 väikest džembet).

Milliste pillide ostmiseks saab toetust taotleda?

Kõikidele pillidele saab toetust taotleda. Pole vahet, millist stiili muusikat harrastatakse ning milline on pillimängija tase. Pilli põhikasutaja peab olema kuni 18-aastane laps. Projektist ei toetata põhiliselt õpetajate poolt kasutatavate saatepillide ja teoreetiliste ainete tunniks mõeldud pillide soetamist. Erandina ei saa üldhariduskoolid toetust taotleda järgmiste pillide ostmiseks: Orffi instrumentaarium (rütmi- ja plaatpillid), plokkflöödid, väikekandled, akustilised kitarrid. Väga oodatud on aga taotlused tunniplaanivälises muusikaringides (ansamblid, bändid, orkestrid jms) kasutatavate pillide ostmiseks.

Kui palju toetust on võimalik saada?

Reegel on, et taotleja peab pilli hinnast vähemalt 20% ise hankima. Mida suurem on oma-/kaasfinantseeringu osakaal, seda suurem on võimalus projektist toetust saada. Samuti on enamlevinud pillidele kehtestatud toetuse piirsummad, mis on maksimaalne toetussumma, mida saab konkreetse pilli kohta taotleda. Seega, kuna oma-/kaasfinantseering peab olema vähemalt 20%, siis iga pilli kohta saab taotleda toetussummat, mis on maksimaalselt 80% pilli hinnast, kuid mitte rohkem kui pilliliigile kehtestatud toetuse piirsumma. Tutvu pillidele kehtestatud toetuste piirsummadega SIIN

Millised dokumendid peab esitama?

 • Kaks hinnapakkumist iga hangitava pilli kohta.
 • Taotlus

Mida peaksin taotlemiseks tegema?

 1. Palun tutvuge põhitingimustega siin
   
 2. Mõtle hoolikalt, millist pilli Sinu kollektiivil on vaja. Mõtle läbi, kas see on see pill, mille olemasolu toob ja hoiab lapse(d) pillimängu juures ning kas see pill oleks pikemaajaliselt kasutuses. Kaalu, kas see on see pill, mida puhtalt omavahenditest ei ole võimalik soetada.
   
 3. Uuri, kes müüvad sellist pilli ning küsi hinnapakkumisi. Et saada parim hind, siis küsi hinnapakkumist vähemalt kahelt müüjalt, kuid oluline on, et hinnapakkumised oleks täpselt samasuguse pilli kohta (sama tootja ja mudel). Arvesse ei lähe sellised hinnapakkumised, mille on väljastanud sama pakkuja erinevate ettevõtete alt. Pakkumised tuleb küsida reaalselt erinevate ettevõtete käest. Pille müüakse nii traditsioonilistes muusikapoodides kui ka internetipoodides, samuti on Eestis häid pillimestreid, kes pille ise müüvad. Need kaks hinnapakkumist pead saatma ka aadressile pilliprojekt@gmail.com.
   
 4. Täida ja esita elektrooniline taotlusvorm. Taotlusvormi näidise leiad infoks SIIT.
   
 5. Hiljemalt 13. aprilliks tehakse teatavaks toetuse saajad, pärast mida sõlmitakse toetuse saajatega lepingud. Alles pärast lepingu allkirjastamist võib pilli välja osta ning hiljemalt 31. oktoobriks peab kõikidel toetuse saajatel pill käes olema ning selle kohta ka aruanne esitatud olema.

 
Lisamaterjalid:
„Projekti tingimused ja läbiviimise kord 2018“ 
Toetuste piirsummad 2018
Toetuse kasutamise aruanne 2018

LOGOD 

Võimalik valida, kumba logo kasutada:
"Igal lapsel oma pill" rohelise logo allalaadimine
"Igal lapsel oma pill" pildiga logo allalaadimine

PLAKATID

Võimaluse korral trüki välja projekti tutvustav plakat ja aseta see nähtavale kohale või jaga ja levita digitaalselt. Plakateid on kahes suuruses ja kahe erineva kujundusega:

A4
Plakat_A4_tydruk_3mmbleed_curved_pdf
Plakat_A4_poiss_3mmbleed_curved_pdf

A3
Plakat_A3_tydruk_3mmbleed_curved_pdf
Plakat_A3_poiss_3mmbleed_curved_pdf

 

Lae oma pillisoov üles portaali pill.hooandja.ee!
Lisaks taotlusvoorule on loodud ka spetsiaalne keskkond, mille kaudu on võimalik soovitud pilli ostmiseks toetusi koguda. Selleks tuleb oma pillisoov portaali pill.hooandja.ee keskkonda üles laadida, et head inimesed just Sinu soovitud pillide ostmiseks saaksid annetusi teha! Projektidele, mis saavad tähtajaks vähemalt 75% eesmärgistatud summast kokku, garanteerib "Igal lapsel oma pill" puudujääva summa hüvitamise.

Kuidas kaasata lisaraha pillide ostmiseks?
Kaasfinantseeringu või pillide ostmiseks lisaraha leidmiseks tasub rääkida kohalike ettevõtjatega - ehk on neil võimalik pillide ostmist toetada. Samuti võtta ühendust aktiivsete kodanikuühendustega, kes tihtipeale korraldavad heategevusüritusi, mille kaudu laste pilliõppeks raha koguda.
Kõikidest tegevustest palume teavitada ka „Igal lapsel oma pill“ projektijuhti, kelle kaudu EV100 saab kaasa aidata kommunikatsioonitegevustega. Kutsume üles ka pillide ostmiseks heategevuskontserte korraldama. Andke sellisest soovist meile teada, ja koostöös proovime teile selle korraldamisel abiks olla (nt tuntud külalisesineja organiseerimine, turundustegevused).
 
Aita levitada ka „Igal lapsel oma pill“ projekti annetusnumbrit 900 5505 (annetuse suurus 5€), et suurem hulk paremaid pille jõuaksid lasteni. Samuti on Piletilevi ja Piletimaailm loonud „Igal lapsel oma pill“ toetuspiletid väärtuses 5, 10 või 15 eurot.

Arhiiv: „Igal lapsel oma pill“ aastatel 2015-2017.

 

Küsimuste korral aitab:
Allan Tamme
"Igal lapsel oma pill" projektijuht
+372 56680200
pilliprojekt@gmail.com

harju

Copyright EML 2016