06.02.2021

Eesti Klaveriõpetajate Ühingu õpinädal „Viimane lihv“

Viimane lihv

Seoses läheneva õpilaskonkursiga korraldab Eesti Klaveriõpetajate Ühing õpinädala „Viimane lihv“ eesmärgiga aidata esitusküpsemaks lihvida konkursi „Parim noor instrumentalist 2021“ esinejate kavu.

Õpinädala raames toimuvad:

  1. Klaverimängu õpitoad 25.–28. veebruaril Jõhvis, Tartus, Tallinnas, Pärnus;
  2. Näidistunnid (videotunnid), kus Eesti väljapaistvad pedagoogid õpetavad konkursi kohustuslikke palu;
  3. Lühiloengud ja vestlusring, mis on seotud konkursi kavanõuetega: barokktantsud, klassikaline suurvorm, etüüdide mängimine, õnnestunud esinemine jm.

Täpsema info õpitubade toimumisaegade ja videomaterjalide sisuga avaldame peale 20. veebruari EKÜ kodulehel.

 

Õpinädala ebatraditsiooniline vorm on tingitud ikka veel levivast viirusest, mille tõttu ei ole võimalik kutsuda kokku regionaalsetele klaveripäevadele suurt hulka klaveriõpilasi, -õpetajaid ja teisi huvilisi nii, nagu oli algselt planeeritud. Kava lihvimise õpitoad toimuvad koolivaheajal regioonide keskustes individuaalse nõustamise vormis, kus ruumis viibivad reeglina korraga vaid õpitoa läbiviija, õpilane ja tema erialaõpetaja.  Sellega järgime kõiki ohutusreegleid ja tagame vajaliku turvalisuse.

Laial klaveriõpetajate kogukonnal on aga võimalus õpinädalast osa saada tutvudes hariduslike videomaterjalidega meie kodulehel.

EKÜ õpinädal toimub EMLi toetusprogrammi „Noor instrumentalist“ toetusel.

 

Kõigil, kes soovivad oma õpilasega regiooni õpitoas osaleda, palume täita  REGISTREERIMISVORM ja saata see hiljemalt 15. veebruariks aadressile: viimanelihv21@gmail.com

 

Eesti Klaveriõpetajate Ühingu juhatus

Info:      Lembit Orgse  lembit.orgse@eamt.ee       EKÜ koduleht: www.epta.ee

               MarttiRaide    martti.raide@eamt.ee        viimanelihv21@gmail.com