30.11.2023

Novembrikuu uudiskiri 2023

 

Eesti Muusikakoolide Liidu uudiskiri
NOVEMBER 2023


 

"Parim Noor Instrumentalist 2024" regioonivoorud

Eesti Muusikakoolide Liidu vabariikliku õpilaskonkursi “Parim Noor Instrumentalist 2024” regionaalsete eelvoorude kuupäevad ja toimumiskohad on nüüd leitavad kodulehelt: regioonivoorud 2024

 

Laiendatud juhatuse moodustamine ja esimene koosolek

Vastavalt EMLi arengukavas seatud eesmärgile moodustati novembri alguses Eesti Muusikakoolide Liidule laiendatud juhatus. Laiendatud juhatuse kokkukutsumise idee seisneb selles, et aegajalt oleks võimalik rohkem inimesi liidu töösse kaasata, ühiselt asju arutada ning tööd jaotada. Laiendatud juhatusse kuulumise ettepanekud tehti regioonijuhtidele, kes said soovi korral ettepaneku teha mõnele oma regiooni kuuluva kooli esindajale. Lisaks EMLi juhatuse liikmetele kuuluvad lainedatud juhatuse koosseisu Margit Raag (Jõhvi Muusikakool), Andres Teppo (Keila Muusikakool), Kadri Leivategija (Heino Elleri Muusikakool), Maarja Soomre (Viljandi Muusikakool), Mall Türk (Pärnu Muusikakool) ja Kadi Katariina Sarapik (Tallinna Muusikakool). 
Laiendatud juhatus hakkab kohtuma kord kvartalis ning avakoosolek toimus 14. novembril. Mõtteid vahetati järgmistel teemadel: EMLi liikmemaksud ja statistika kogumine, keskastme osalemine konkursil “Parim Noor Instrumentalist”, taotlusvooru Noor Instrumentalisti kaheks osaks jaotamise võimalikkus ning ümbernimetamine, õpetajate tunnustamine ning solfedžo taseme ühtlustamine. 
Koos tõdeti, et antud teemad on kindlasti olulised ja mitmeid punkte oleks kasulik arutada ka oma regioonides ning koolides. 


Õppekäik Soome muusikakoolidesse

9. ja 10. novembril külastas 33-liikmeline grupp Soomes asuvaid muusikakoole Juvenalia ning Popjazz Konservatooriumi. Taoline õppekäik toimus sel aastal EMLi liikmetele juba teist korda ning jättis ka sel korral osalejatele väga hea emotsiooni ning pakkus mõtteainet. 
Juvenalias saime jälgida kahte näidistundi peale mida oli võimalus kohalikega kolleegidega mõtteid ja muljeid vahetada. Popjazz Konservatooriumis kuulasime põnevaid ettekandeid nende kooli süsteemidest ning õppekäik lõppes maja tutvustava ringkäiguga.

 

Helmut Orusaare nimeline noorteorkestrite võistumängimine

11. novembril toimus Türil Helmut Orusaare nimeline noorteorkestrite võistumängimine, millest võttis osa 16 orkestrit üle Eesti. EMLil oli au anda välja endapoolne eripreemia, mille pälvis Tõrva Muusikakooli noorema astme Puhkpilliorkester. EMLi juhatusest käis noorteorkestreid kuulamas ning auhinda üle andmas Kätlin Virgo. 

 

Koolitus, EMLi 30. juubel ja Arvo Pärdi Keskuse külastus

21. novembril kohtusime Laulasmaal, kus meile pakkus meeldejääva koolituse Andero Teras Mõttemaru koolituskeskusest. Koolitus keskendus töötajate motiveerimisele, motivatsiooni loomisele ning vaimsele tervisele töökeskkonnas. Andero Terase koolitus oli äärmiselt põnev ning paljudele kordaminev, mistõttu loodame, et saame koolitajaga koostööd teha ka tulevikus. 
Õhtul toimus pidulik õhtusöök Eesti Muusikakoolide Liidu 30. juubeli tähistamiseks. 
22. novembri hommikul tutvusime maailmas enim esitatud elava helilooja Arvo Pärdi elukäigu ja loominguga temanimelises keskuses. 

 

Euroopa muusikakoolide kontaktid

Mõnede liikmetega on tulnud jutuks, kuidas leida koostööaltide muusikakoolide kontakte välisriikidest. Jagame teiega Euroopa Muusikakoolide Liidu (EMU) liikmete nimekirja, millest võib kontaktide leidmisel abi olla: EMU liikmed

 

EMLi juubelile pühendatud kontserdid detsembris

EMLi juubelipidustused ei ole veel lõppenud ning juubelile pühendatud kontserte jagub veel detsembrissegi:
6. detsember
- Tartu regiooni muusikakoolide kontsert Tartu Ülikooli aulas kell 18:00
7. detsember
- Lääne-Pärnu regiooni kontsert Lihula Muusika- ja Kunstikoolis kell
  16:00. Esinevad õpilased Abja, Häädemeeste, Kilingi-Nõmme,
  Lihula, Pärnu, Sindi ja Vändra muusikakoolidest
- Lääne-Harju Muusika- ja Kunstide Kooli, C. Kreegi nim. Haapsalu Muusikakooli ja
  Keila Muusikakooli ühiskontsert Paldiskis
- Aruküla Huvialakeskuse Pääsulind kontsert Aruküla mõisas kell 18:00. Esinevad
  õp Kaido Kodumäe kitarriõpilased

11. detsember
- Pärnu Muusikakooli jõuluootuse kontsert Pärnu Kontserdimaja Kammersaalis
  kell 18:00

12. detsember
- Lääne-Harju Muusika- ja Kunstide Kooli, C. Kreegi nim. Haapsalu Muusikakooli ja
  Keila Muusikakooli ühiskontsert Haapsalu Kultuurikeskuses kell 18:00
- Hugo Lepnurme Kuusalu Kunstide Kooli kontsert Kuusalu Rahvamajas kell 18:00

13. detsember
- Lääne-Harju Muusika- ja Kunstide Kooli, C. Kreegi nim. Haapsalu Muusikakooli ja
  Keila Muusikakooli ühiskontsert Keila Muusikakoolis kell 18:00

16. detsember
- Aruküla Huvialakeskuse Pääsulind kontsert "Jõuluhommik" kell 10:00. Esinevad
  õp Eve Vendti akordioniõpilased

NB! 1. detsembril tasub pilgud pöörata ETV hommikusele Terevisioonile!